Ściana nośna

Pustak styropianowy

Monolit żelbetowy w formie poliuretanowej

Beton i żelbet są najtrwalszymi materiałami budowlanymi - nie bez powodu to właśnie z nich wznosi się mosty, wiadukty czy konstrukcje nośne wieżowców.

Styropian natomiast jako tworzywo sztuczne jest praktycznie niezniszczalny. Skutecznie chroni budynek nie tylko przed stratami ciepła, ale również osłania konstrukcję przed działaniem wilgoci i skrajnie wysokich i niskich temperatur zewnętrznych.

Najstarsze budynki wzniesione w Europie w technologii szalunku traconego od ponad sześćdziesięciu lat nie wykazują żadnych widocznych oznak starzenia.

Odpowiednio wzmocnione zbrojeniem budynki z pustaków styropianowych można wznosić w regionach o wzmożonej aktywności sejsmicznej. Zachęcamy do skorzystania z opracowanego Zeszytu informacyjnego z wytycznymi dotyczącymi projektowania budynków w strefach sejsmicznych.

Dzięki zastosowaniu trwałego rdzenia betonowego budynki wykonywane w naszym systemie są chronione przed działaniem huraganów i tornad, co jest szczególnie ważne dla inwestorów prowadzących działalność w strefach zagrożonych występowaniem klęsk żywiołowych. Stosowanie technologii szalunku traconego stało się wyjątkowo popularne po przejściu huraganu Cathrina. Wyniki amerykańskich badań technologii budowlanych polegających na wystrzeliwaniu belek rozpędzonych do 200 km/h wykazują, że ściana z pustaka styropianowego stanowi skuteczną ochronę nie tylko przed huraganowym wiatrem, ale również przed skutkami uderzeń spowodowanych przez przedmioty porywane i przenoszone przez wiatr.


Konsorcjum Alians oferuje trzy systemy ścienne różniące się izolacyjnością i grubością przegród zewnętrznych.

Elementy systemu Super King Blok przeznaczone są do wznoszenia budynków pasywnych.
Ściany zewnętrzne o współczynniku przenikania ciepła 0,1W/m2K mają jedynie 45 cm grubości. Brak mostków termicznych, niska bezwładność cieplna ścian, ilość kształtek odpowiednio izolujących newralgiczne miejsca budynku (płaszczyzna stropu, nadproża, ościeża) oraz łatwość wykonania budynku pasywnego sprawiają, że oferowana przez nas technologia zajmuje wiodącą pozycję wśród technologii wykorzystywanych w budownictwie pasywnym. 

System King Blok przeznaczony jest do wykorzystania w budownictwie niskoenergetycznym.  
Dzięki zastosowaniu 20-centymetrowej jednolitej warstwy izolacyjnej wykonanej z Neoporu, system charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym U=0,15 W/m2K. Ściana ma grubość 35 cm. Rozwiązanie to jest polecane inwestorom zainteresowanym rozwiązaniami energooszczędnymi. 

System Standard to kształtki o warstwie izolacji 10 cm i współczynniku przenikania ciepła 0,28W/m2K. 
Obejmuje on zestaw produktów zapewniający spełnienie wymagań polskich norm związanych z zagadnieniami oszczędności energii i izolacyjności. Mimo że jest to system o najmniejszej grubości warstwy izolacyjnej, zapewnia brak występowania mostków, izoluje nadproża, ościeża oraz wieńce. 

Wszystkie elementy produkowane są z dwóch rodzajów surowca: białego EPS oraz szarego wzbogaconego grafitem Neoporu. Dzięki specjalnym dodatkom Neopor przy tej samej grubości warstwy ciepłochronnej posiada lepsze parametry izolacyjne, gdyż jako jedyny produkt izolacyjny zatrzymuje ciepło uciekające radiacyjnie. Stąd też elementy o tych samych grubościach (z pustaka białego lub szarego) różnią się współczynnikami przenikania ciepła. Kształtki Neoporowe (szare) są "cieplejsze".

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem