Zdrowy klimat mieszkania

Za dobre samopoczucie mieszkańców odpowiada odpowiedni mikroklimat

Za dobre samopoczucie mieszkańców domu odpowiada w dużej mierze krotność wymiany powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie odpowiedni mikroklimat: temperatura, wilgotność oraz prędkość przepływu powietrza. Są to parametry związane nie tyle z zastosowaną technologią budowlaną, ile z odpowiednio zaprojektowaną wentylacją, dobrze dobranym źródłem ciepła, wykonaniem budynku zgodnie z projektem oraz dbałością o szczegóły na etapie wznoszenia budowli.

Pustaki styropianowe produkowane są z EPS, Neoporu i Periporu, będących odmianami spienionego polistyrenu. Ze względu na parametry higieniczne i czystość surowiec ten jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Produkuje się z niego kubki do gorących napojów, skrzynki do transportu mrożonek, tacki do żywności, opakowania do transportu sadzonek roślin. Jest to jeden z najlepiej przebadanych tworzyw sztucznych. Nie bez powodu pustaki styropianowe posiadają pozytywną opinię Państwowego Zakładu Higieny. Warto wspomnieć, że Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wypełniał EPS dostarczanym przez Firmę specjalne materace przeciwodleżynowe dla wcześniaków.

Co ciekawe, pszczoły bardzo chętnie zamieszkują w nowoczesnych, styropianowych ulach: zimą jest w nich ciepło, latem chłodno, a odpowiedni mikroklimat sprzyja ich mieszkańcom.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem