Ogólna charakterystyka

DEWELOPER 

ALIANS DEWELOPER - Specjalizujemy się w budowie domów w technologii z pustaka styropianowego, gazobetonu, oraz szkieletowej.

Nasza propozycja współpracy z Państwem obejmuje kolejno:

 

Wielu naszych Klientów chwali sobie tak szeroki zakres naszych usług, gdyż dzięki nam mogą nie przerywać swojej pracy zawodowej, kontaktów z rodziną i przyjaciółmi. Całość inwestycji zostaje załatwiona przez nas, a nasz Klient jedynie dogląda i nadzoruje proces budowlany.

POŚREDNICTWO

Współpracujemy z doradcami finansowymi oraz maklerami nieruchomości w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Francji, USA, Cyprze a także z bankami i firmami wielu innych branż wspomagającymi działania zmierzające do kupna działki oraz budowy domu.

Przyjmujemy do sprzedaży działki - na terenie województwa pomorskiego - głównie działki budowlane lub rolne (objęte planem zagospodarowania przestrzennego lub z ważnymi warunkami zabudowy) oddalonymi do około 30 minut od metropolii.

 

TROCHĘ HISTORII

 

Początki naszej działalności to czerwiec 1996r. Przez pierwsze lata firma ALIANS rozwijała się na lokalnym rynku koncentrując swoją działalność wokół obrotu nieruchomościami oraz budowy domów w technologii tradycyjnej (z pustaka ceramicznego). Rok 2001 to czas wdrażania innowacyjnych – jak na owe czasy – technologii budowy domów jednorodzinnych z wykorzystaniem pustaka styropianowego. W tym samym też czasie podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu pierwszych specjalistów z zakresu obróbki drewna i budowy szkieletowych konstrukcji drewnianych. Od maja 2008 roku naszą działalność realizujemy w porozumieniu z cypryjską spółką Evaluateplus LTD, strategicznym inwestorem przy udziale którego dokonujemy wielu intratnych dla nas przedsięwzięć takich jak zakup lub leasing gruntów pod budowę, zakup maszyn i urządzeń budowlanych, udział w inwestycjach na terenie Niemiec i innych krajów UE. Z uwagi na połączenie firm (Alians i Evaluateplus) i osób fizycznych utworzyliśmy Konsorcjum Budowlane Alians, które głównym celem jest realizowanie przedsięwzięć budowlanych na terenie Polski oraz UE. Odpowiedzialność podmiotów wchodzących w skład Konsorcjum Alians jest uregulowana odrębną umową.

TROCHĘ FILOZOFII :)

 

U podstaw naszego działania jest człowiek pojmowany jako główny aktor (1) na naszej scenie. Jest wolny i kierujący się subiektywnymi doznaniami przyjemności lub jej braku w kontakcie z pięknem, drugim człowiekiem czy architekturą (2). Brak swobody w odczuwaniu doznań w kontakcie z innymi aktorami naszej sceny nie daje wyżej wspomnianego poczucia indywidualności, poczucia samorealizacji. Zogniskowanie naszej uwagi na wspomnianej wolności oraz emocjonalności naszej istoty oraz definiowanie jej w odniesieniu do tych dwóch, doprowadza nas do daleko idących wniosków: to właśnie ze względu na wolność człowieka winniśmy oferować mu jak największą ilość różnych lokalizacji pod budowę domu oraz możliwie dużą ilość projektów , aby niczym nie ograniczona wpisywała się w poczucie indywidualności wyborów naszych klientów.

(1) ks. J. Tischner Filozofia dramatu, Wydawnictwo Znak, Kraków, 2006, str. 7 : Człowiek doświadcza sceny, uprzedmiotawiając ją, zamieniając ją na przestrzeń wypełnioną „przedmiotami”, z których następnie zestawia rozmaite całości, jakie mu służą. Obiektywizacja jest możliwa dzięki aktom szczególnego rodzaju – aktom intencjonalnym. Wokół mnie i obok mnie znajdują się ludzie, szczególnie ci, będący uczestnikami tego samego dramatu, w którym i ja biorę udział. Wbrew rozpowszechnionym poglądom nie widzę ich, nie słyszę, nie dotykam i w ogóle nie spostrzegam. To bowiem, co spostrzegam, jest tylko zewnętrznością, a nie człowiekiem jako człowiekiem, innym jako innym. Inny człowiek jako człowiek może pojawić się dopiero wtedy, gdy - nie wykluczając całej „zewnętrzności” – stanie przede mną jako uczestnik mojego dramatu. Uczestnictwa w dramacie nie mogę ani słyszeć, ani widzieć – wymaga ono całkiem innego otwarcia niż otwarcie właściwe  świadomości intencjonalnej. Inny człowiek staje wobec mnie poprzez jakieś roszczenie, w którego następstwie powstaje we mnie poczucie zobowiązania. Świadomość tego, że drugi jest obecny, dopełnia się jako świadomość roszczenia – roszczenia, które zobowiązuje. Oto do moich uszu dochodzi twoje pytanie. Jest chwila ciszy, wspólnej teraźniejszości. Oczekujesz na odpowiedź. Trzeba dać odpowiedź. To  t r z e b a  jest istotne.

Schodząc na ziemię ...

 

Powyższy tekst, może na początku zdawać się nieco niezrozumiały, zwłaszcza, że specyfiką naszej działalności są usługi deweloperskie – definicja poniżej. Konsekwencją takich założeń jak powyżej są nasze działania zmierzające do:

- umożliwienia wyboru różnych, dogodnych lokalizacji w obrębie metropolii: Trójmiasto, Warszawa

- umożliwienia wyboru projektu domu spośród udostępnionych na stronie oraz innych

W kontakcie z firmami deweloperskimi zderzamy się z pewnym utartym schematem. Przykład: … oto osiedle „Słoneczny Stok”, a oto projekty domów tam wybudowanych i rozkład pomieszczeń do Państwa wyboru.

Firmy są zmuszone dokonać wielu uproszczeń oraz wielu wyborów co do miejsca inwestycji oraz projektu. Dokonują się one zgodnie z wizją właściciela firmy lub osób od niego uzależnionych. Nie sposób dokonywać ich zgodnie z wizją Inwestora/Klienta, którego na etapie zakupu działki pod przyszłą inwestycję jeszcze nie ma. Dostosowywanie projektu domu do oczekiwań Nabywcy również pozostaje w sferze marzeń, zwłaszcza, że decyzja o jego wyborze – mówimy tu o budowie osiedli domów jednorodzinnych – zapada dużo wcześniej niż pojawienie się pierwszego klienta.

Deweloper - osoba, firma bądź instytucja, która zajmuje się budową nieruchomości celem ich późniejszej odsprzedaży. Deweloper nadzoruje i organizuje budowę nieruchomości od fazy projektu aż do fazy zakończenia budowy. Podstawowym zadaniem dewelopera jest zdjęcie z potencjalnego kupca nieruchomości obowiązków związanych z nadzorowaniem budowy na każdym jej etapie. W zamian za to podczas odsprzedaży nieruchomości deweloper dolicza swoją marżę, stanowiącą zysk z jego działalności. W Polsce firmy deweloperskie zajmują się przede wszystkim budową obiektów mieszkaniowych dla indywidualnych klientów.

PODSUMOWUJĄC

 

Jak łatwo się domyśleć firma nasza postawiła na konsultowanie z przyszłym Inwestorem spraw dotyczących położenia oraz projektu domu. Wydłuża to nieco cały proces budowy – o około 8 tygodni – , ale sprawia jednocześnie że domy są bardziej przemyślane i "uszyte" zgodnie z wytycznymi naszego Inwestora/Klienta, którego – jak pisałem wcześniej – wola oraz poczucie realizacji własnych marzeń jest dla nas najważniejsze.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem