Ogrzewanie Komunikacja Radiowa

Indywidualna regulacja temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych ogrzewaniem pod.ogowym – opcja wyposażenia budynków ogrzewanych ogrzewaniem pod.ogowym, grzejnikowym lub mieszanym

 

 

Standardowo system źródła ciepła będzie sterowany wg. wskazań termostatu pomieszczeniowego zlokalizowanego w tzw. pomieszczeniu reprezentatywnym, czyli np. salonie. Oczywiście w pewnym przybliżeniu można powiedzieć, że temperatura w pozostałych pomieszczeniach jest taka sama.
 
Coraz częściej klienci zwracają szczególną uwagę na koszty energii, którą będzie trzeba dostarczyć do budynku w trakcie jego eksploatacji. Jednym z popularniejszych ostatnio systemów pozwalających kontrolować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach jest system CF-II produkcji Danfoss. System oparty jest o termostaty pomieszczeniowe rozmieszczone w poszczególnych pokojach, łazienkach itp. W każdym z pomieszczeń można nastawić inną nastawę temperatury. Co ważniejsze termostat „automatycznie” wyłączy ogrzewanie danego pomieszczenia, gdy pojawi się niespodziewany zysk ciep.a, np. słońce zaglądające przez okno, rozpalony kominek, czy choćby żelazko lub w.ączony piekarnik w kuchni. Użytkownik nie jest w stanie kontrolować tego tak szczegó.owo w sposób manualny. Badania i istniejące obiekty dowodzą, że dzięki takiemu systemowi można zaoszczędzić nawet 20% energii cieplnej, a co za tym idzie energii pierwotnej w postaci prądu. Wzrost temperatury o 1 st. C ponad wartość zadaną w zakresie od 20 st. C do 21 st. C powoduje wzrost zużycia energii o 6%.
 
System oparty jest na termostatach rozmieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach, które to z kolei komunikują się drogą radiową z centralą umieszczoną przy rozdzielaczu – centrala na każdej kondygnacji – parter i poddasze. Centrala jest po.ączona z si.ownikami zamontowanymi na rozdzielaczu, które to z kolei w.ączają i wy.ączają przep.yw przez poszczególne pętle. W ten sposób w każdym z pomieszczeń uzyskujemy dok.adnie taką temperaturę, jakiej oczekujemy i jednocześnie automatycznie wy.apujemy pojawiające się darmowe zyski ciep.a. Dodatkowo możemy programować czasowo / temperaturowo  poszczególne pomieszczenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem