Okna stanu deweloperskiego

Okna 3 szybowe

Dajemy Inwestorom dwie, a nawet trzy korzyści jednocześnie:

  1. Obniżony został współczynnik przenikania ciepła Uf do wartości 1,0 W/ (m2 * K) w profilach serii Ideal 4000 z wklejaną szybą.
  2. Podniesiona stabilność konstrukcji okna dzięki nowatorskiej technologii wklejania szyb zespolonych we wrąb skrzydła,
  3. Zwiększona w każdym oknie wielkość powierzchni szyb, dostarczona do pomieszczeń ponadstandardową ilość naturalnego światła dziennego.

 

W oknach zastosowano technologię wklejanej szyby umożliwiającą likwidację stosowanych dotychczas wzmocnień stalowych. Funkcję nośną przejmuje pakiet szybowy. Poprzez związanie klejem szyby z profilem znaczna część obciążeń statycznych jest przenoszona przez szybę, bardziej odporną na zginanie niż profil skrzydła i w ten sposób stabilizuje okno. Nowe profile posiadają dodatkowe ścianki wewnętrzne, co również zwiększa stabilność skrzydeł. Zasadniczą różnicą rozwiązania jest sposób łączenia pakietów szybowych z profilem. Klejenie pakietów szybowych odbywa się nie do przylgi, lecz do wrębu szybowego. Każdy profil posiada przy tym specjalnie opracowaną płetwę centrującą, która tworzy szczelinę dla równomiernego rozprowadzenia kleju, a jednocześnie pozwala na automatyczne centrowanie pakietów szybowych. Tym samym szyby nie muszą być już klockowane, co zapobiega wygięciu skrzydeł przez niewłaściwe klockowanie oraz zsuwaniu profili skrzydeł z szyby.

Klejenie do wrębu szybowego ma również tą przewagę, że zapewnia większą stabilność połączenia, gdyż powierzchnia klejenia w tym wypadku wynosi 16 mm, podczas gdy przy klejeniu do przylgi jest to tylko 8 mm. Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła. Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji.

Jest to jednocześnie kolejny krok w kierunku zwiększania energooszczędności okna. Stworzone zostało skrzydło okienne, które nie wymaga stalowych wzmocnień, a dzięki zmianie technologii szklenia pozwala wykorzystać pełną głębokości wrębu szybowego. Głębsze osadzenie szyby we wrębie, prowadzi do zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka termicznego występującego na styku szyby z ramą skrzydła, co daje lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szkła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem