kobieta przegladajaca ogloszenia sprzedazy domow scaled

Na co zwracać uwagę, przeglądając oferty domów na sprzedaż?

Mieszkanie we własnych czterech ścianach z ogrodem, w ciekawej lokalizacji, to marzenie wielu z nas. Osoby decydujące się na zakup domu, czy to za gotówkę, czy na kredyt, stoją przed koniecznością podjęcia szeregu decyzji. Na rynku nieustannie pojawiają się liczne oferty gospodarstw czy domów na sprzedaż, ale jak wybrać idealną propozycję? Jakie aspekty są najważniejsze?

Oferty sprzedaży domów jednorodzinnych

Jedną z pierwszych decyzji dotyczących przyszłego miejsca zamieszkania, poza samą lokalizacją, jest to, czy interesuje nas dom z pierwotnego, czy wtórnego rynku. Agencje nieruchomości dysponują rozmaitymi ofertami, które zadowolą każdą ze stron. Jednak często z tego domu zabralibyśmy lokalizację, z innego rozkład pomieszczeń a z kolejnego ustawienie względem kierunków świata. Ciężko znaleźć coś, co w 100% nas zadowoli.  Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się projekty domów i domy w stanie deweloperskim. Wiele osób wychodzi z założenia, że inwestycja w działkę i budowę nowego domu, pozwoli im stworzyć wymarzone miejsce na ziemi oraz dobrze ulokować gotówkę na przyszłość.

Przeglądając oferty domów na sprzedaż, warto więc zwrócić uwagę na to, czy jest to projekt, dom w stanie deweloperskim czy może pod klucz. Ważna jest również lokalizacja, wygodny dojazd do miejsca pracy i szkół. Należy sprawdzić stan prawny działki oraz plan zagospodarowania przestrzennego terenu. Na końcu należy zastanowić się nad tym, jaki rozkład domu nas interesuje najbardziej: ile potrzebujemy pokoi, czy ma być balkon, czy sam taras, budynek piętrowy czy parterowy, z użytkowym poddaszem czy rozbudowaną piwnicą.

Dlaczego projekt domu to dobry wybór?

Zakup projektu domu ma tę przewagę, że możemy w nim wprowadzić zmiany jeszcze przed rozpoczęciem budowy, które pozwolą dostosować budynek do naszych potrzeb i preferencji. Firmy deweloperskie sprzedające gotowe plany budynków nadzorują przebieg całej inwestycji od zakupu projektu po odbiór techniczny domu. W ten sposób można liczyć na profesjonalne wsparcie podczas tego długotrwałego procesu. Takie firmy pomagają również wybrać odpowiednie finansowanie zakupu domu, co z kolei jest szansą na zaoszczędzenie czasu i przyspieszenie uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia przygotowań do budowy.

Czytaj dalej: Budowa domu – czy wybrać dewelopera, czy realizować inwestycję samodzielnie?

logo alians 1