2. Wybór działki

Wybór działki

Na samym początku staramy się poznać Państwa oczekiwania, to czego szukacie i co chcecie i na tej podstawie ocenić, czy jesteśmy w stanie przedstawić ofertę. Do tego służy wspomniana wcześniej ankieta preferencji, rozmowa telefoniczna oraz spotkanie – na początku ONLINE. Większość naszych klientów chce u nas zamówić tak zwany „komplet”, czyli:
  1. znalezienie działki
  2. załatwienie pozwolenia na budowę
  3. budowa
  4. przyłącza
  5. „wykończeniówka”
W skrócie można powiedzieć, że wszystkim tym jesteśmy w stanie się zająć, ale po kolei i pod pewnymi warunkami. Rzecz się inaczej ma, gdy już jesteście w posiadaniu swojej działki lub „w przededniu” jej zakupu. Wtedy jedziemy, aby ją zobaczyć i określić, czy i za ile jesteśmy w stanie podjąć sie takiej inwestycji.

WYBÓR DZIAŁKI
Tu już pojawiają się pierwsze tzw. „warunki” po spełnieniu których jesteśmy gotowi zająć się tym tematem.

Po pierwsze, dla jasności przypomnę kilka oczywistych faktów: jesteśmy firmą deweloperską zajmującą się budową domów. Działki, które mamy w swoich zasobach w przeważającej ilości nie są nasze, nie należą do naszej firmy, są właśnością różnych osób fizycznych. My jedynie pomagamy przy wyborze właściwej wykorzystująć swoje wieloletnie doświadczenie wynikające z ogromnej ilości transakcji, w których uczestniczyliśmy. Doświadczenie podparte tzw,  know how w zakresie załatwiania pozwolenia na budowę i wszystkich związanych z tym spraw … do rzeczy:

granicadzialki

Na samym wstępie naszego kontaktu (pierwsze rozmowy telefoniczne, spotkania ONLINE) staramy się Państwu przedstawić całość rzeczywistych kosztów inwestycji:
ile wydacie na działkę, ile na dom w stanie deweloperskim, ile na jego wykończenie i podłączenie do mediów.

Jeśli uzyskana z tej wyliczanki kwota Was nie przerazi, dopiero wtedy przechodzimy dalej: dopasowanie właściwej działki.

Pierwszą działkę prezentujemy całkowicie za darmo, free of charge 🙂 Przedstawienia kolejnych podejmujemy się dopiero po dokonaniu wpłaty 1 000zł, jako części ceny domu, który zamierzacie z nami postawić. Państwa opiekun udaje się w wyznaczony przez Was rejon (jedna, dwie miejscowości) i spotykając się z właścicielami działek i pośrednikami szuka tej właściwej, o której wie z rozmów z Wami.

Trzeba pamiętać, że nie zawsze podejmiemy sie tego zlecenia. Gdy przykładowo ktoś nam określi rejon poszukiwań: Gdańsk Osowa działka za około 200 tys. zł to nie przyjmiemy, żadnej wpłaty. Wiemy, że 99,9% wszystkich naszych klientów, którym znaleźliśmy właściwą działkę rozpoczęło z nami budowę swojego domu.

Na działkach nic nie zarabiamy. Jeśli przykładowy „Kowalski” poda cenę ofertową 210 tys. zł to ta informacja wraz z jego numerem telefonu, numerem geodezyjnym jego działki trafi do Państwa. Nie doliczymy sobie żadnej prowizji, gdyż wiemy, że będziemy stawiać dla Państwa dom, a to jest przedmiotem naszej działalności.

logo alians 1