Floro ma zwartą bryłę, w formie nieregularnie płynących w rzucie ścian z licznymi przeszkleniami. Bryłę dachu tworzy regularna powłoka z nieregularnie „płynącym” okapem, przypominająca kształtem kapelusz grzyba.
Formę dachu wzbogacają lukarny typu „wole oka”, świetlik i balkon stanowiący wycięcie w dachu. Dach jest powłoką, więc trudno tu o typowe określenie jego geometrii, niemniej jednak zgodnie z warunkami zabudowy minimalny kąt dachu (kąt stycznej w jego szczycie) wynosi 25°, a kąt dachu maksymalny (kąt stycznej przy jego najdalej wysuniętym okapie) nie przekracza 45°.
Brak jest też typowej kalenicy, niemniej jednak można się jej doszukać jako wirtualną linię łukową tworzącą wierzch dachu, której najwyższy punkt jest w odległości 8 m od przylegającego gruntu.
Elewacja budynku wykonana będzie z naturalnego kamienia, stolarka drewniana, również z giętym szkłem, a pokrycie dachu z łupka „w dzikim kryciu”.
Budynek ma więc bryłę, materiał i kolorystykę nawiązującą do form występujących raczej w przyrodzie niż w terenie zurbanizowanym. Zgodnie z warunkami zabudowy wszystkie te cechy tworzą więc harmonię z otoczeniem, organicznie wpisując się niesztampową formą budynku w krajobraz, szczególne naturalny.