pexels francesco ungaro 15798783

Domy w stanie deweloperskim – czy warto w nie inwestować?

Dążenie do budowy domu jest celem wielu Polaków. Posiadanie własnej przestrzeni, w której można odpocząć i po prostu być sobą uznawane jest za jeden z najwyższych priorytetów w życiu każdego człowieka. Niemniej droga do jego spełnienia niekiedy okazuje się trudna, zwłaszcza gdy nie ma się odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Do tego dochodzą też finanse, które okazują się kluczowe podczas wdrażania pierwszych kroków. Tańszym rozwiązaniem okazują się jednak domy w stanie deweloperskim. Co przemawia za ich popularnością i dlaczego tyle osób tak chętnie stawia na to rozwiązanie? Przygotowaliśmy krótki wpis, w którym przedstawiamy wszelkie kwestie związane z zakupem tego typu konstrukcji.

Czym charakteryzuje się dom w stanie deweloperskim?

Dom w stanie deweloperskim to nieruchomość, która została już wybudowana na konkretnej działce, lecz nie została jeszcze wykończona. Posiada stabilną konstrukcję zewnętrzną oraz drzwi i okna, a także dach, ale jego wnętrze wciąż nie zostało zaaranżowane. Puste ściany, brak podłóg czy niekiedy nawet niedokończony układ pomieszczeń nie odstraszają potencjalnych właścicieli. To właśnie dzięki temu zyskują oni możliwość stworzenia przestrzeni pod własne preferencje. Z roku na rok domy deweloperskie cieszą się coraz większą popularnością. W Trójmieście można znaleźć wiele zrealizowanych już projektów, które tylko czekają na nowych właścicieli. Jako Alians, firma z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości, możemy zaproponować naszym klientom właśnie takie rozwiązania. W naszej ofercie znajduje się wiele propozycji, które spełniają oczekiwania klientów. Zainteresowanie jest duże, co tylko pokazuje ile zalet ma zainwestowanie w dom tego typu.

Zalety zakupu domu w stanie deweloperskim

Popularność domów w deweloperskim stanie wytłumaczona jest ich wieloma zaletami. Przede wszystkim przyszły właściciel ma rzeczywisty wpływ na wygląd budynku. To od niego zależy nie tylko elewacja, ale często także układ i całe wyposażenie, bo dopasowuje każde z nich do własnego gustu. Ponadto zakup domu w stanie deweloperskim wpływa na oszczędność. Potencjalny właściciel kontroluje wydatki, inwestuje w materiały wykończeniowe, a także nie musi pozbywać się z budynku rzeczy, które nie wpisują się w jego preferencje. Osoby, które potrafią wykonywać prace wykończeniowe, mogą zaoszczędzić podczas robienia ich samodzielnie. Gdy projekt jest już ukończony, wzrasta nie tylko wartość konstrukcji, ale i działki. Może to przynieść spory zysk w przypadku gdy dojdzie do jej sprzedaży. Dla wielu osób przyjemnością jest obserwowanie efektów postępujących prac, a sporą satysfakcję sprawia możliwość wyboru.

Potencjalne wyzwania po zakupie domu w stanie deweloperskim

Dodatkowy nakład pracy oraz spora ilość czasu to pewniki, które spotka się po zakupie niewykończonego domu. Aby uniknąć wielu nieścisłości oraz negatywnych odczuć z tym związanych, warto uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim postawić na dobrą organizację, która może sporo zdziałać. Ważne jest rozplanowanie prac remontowych, tworząc harmonogram, oraz określenie budżetu, który można przeznaczyć na wykończenie jest równie ważne, podobnie jak zakupienie wcześniej materiałów, by uniknąć opóźnień i problemów logistycznych mogących bardzo utrudnić pracę. Nawiązanie współpracy z ekipą remontową jest jedną z możliwości, lecz sporo osób stawia na samodzielne wykończenie budynku. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, lecz może opóźnić to wprowadzenie się i rozpoczęcie korzystania ze wszystkich funkcji budynku.

Pomoc dewelopera przy zakupie domu w stanie deweloperskim

Niekiedy trudno jest podjąć ostateczną decyzję podczas wyboru tego typu domu. Potencjalni właściciele nie wiedzą, na co zwracać uwagę. Łatwo wpadają w pułapki, a nawet i przepłacają, nie znając się na rynku nieruchomościowym. W przypadku gdy poszukuje się domów w Trójmieście, warto zgłosić się do dewelopera. Jako Alians działamy na rynku już od wielu lat. Zaufało nam sporo klientów, którzy otwarcie przyznają, że nasza pomoc okazała się często nieoceniona podczas prób znalezienia swoich wymarzonych czterech kątów. Wskazujemy nie tylko zalety nieruchomości, ale i wady, z którymi trzeba się zmierzyć podczas prac remontowo-budowlanych. Ponadto zajmujemy się negocjacjami z posiadaczem nieruchomości. Bardzo często zdarza się tak, że sprzedający postanawia zejść z ceny dopiero po przekonaniu przez naszego agenta, bo ten po prostu wie, jak podjeść do tego typu rozmów. Wykorzystuje on siłę perswazji i przekonuje aktualnego właściciela, by sprzedał on dom nieco taniej.

Zakup domu w stanie deweloperskim ma wiele zalet. Dzięki temu, że jest on niedokończony, nowy właściciel może dopasować go do własnych preferencji. Zanim jednak dokona się wyboru, warto skonsultować się z nami, by dokonać analizy rynku. Gwarantujemy, że wybierzemy wyłącznie najlepsze propozycje i przede wszystkim będziemy w stanie wynegocjować najlepszą cenę, co przybliży do zakupu i spełnienia marzeń o własnej przestrzeni.

logo alians 1